Najlepsze polskie Obiekty i Wydarzenia targowe

Sosnowiec to młode miasto, które prawa miejski otrzymało w 1902 roku. Położone pomiędzy Katowicami, a Dąbrową Górniczą, jest doskonale skomunikowane z wszystkimi większymi miastami na mapie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ważnym elementem miasta jest jego najstarsza budowla, czyli Zamek Sielecki. Szukając informacji na temat jego historii, dowiemy się że obiekt pochodzi z 1403 roku – wówczas w miejscu zamku istniała inna fortyfikacja. 
 
Dziś, Sosnowiec jest ważnym punktem na przemysłowej mapie Polski. Przez wiele lat istniały tu liczne kopalnie węgla kamiennego, które jednak z czasem zostały stopniowo wygaszane i zamykane. Pomimo tego, Sosnowiec cały czas prężnie się rozwija, między innymi dzięki coraz to nowym, powstającym tutaj zakładom wydobywczym i hutom. Oprócz tego Sosnowiec może się poszczycić bardzo dobrze rozwiniętym przemysłem produkcyjnym – na terenie miasta działa blisko 30 dużych hal produkcyjnych. Sosnowiec jest również bardzo ważnym punktem na szlaku transportowym. To tutaj znajduje się Euroterminal, Stacja Przeładunkowa Kontenerów, oraz Śląskie Centrum Logistyczne.
 
Pod względem targów i imprez tematycznych Sosnowiec pod żadnym względem nie ustępuje innym miastom. Prężnie działające w Sosnowcu Centrum Tragowo-Konferencyjne EXPO Silesia jest organizatorem takich wydarzeń jak Targi Ślubne, Targi Wyposażenia Wnętrz Silesia Interior, czy ExpoAPi, czyli targi pszczelarskie. Zdecydowana większość odbywających się tutaj wydarzeń, tematycznie powiązana jest z głównym charakterem tego miasta i dotyczy branż przemysłowych i produkcyjnych. Sprawia to, że co roku do Sosnowca licznie przybywają delegacje z całej Polski i sąsiednich krajów.
 
Zapewnieniem komfortowym noclegów w Sosnowcu zajmują się znane hotele. Wśród nich jest między innymi Boutique Hotels, Hotel Orion czy Hotel Centrum Sosnowiec. Oczywiście, można również skorzystać z wielu innych hoteli w sąsiednich miejscowościach – Katowicach, Dąbrowie Górniczej czy Mysłowicach. Ciekawie również prezentuje się sosnowiecka oferta gastronomiczna, mając od zaoferowania dania kuchni regionalnej, jak potrawy z wszystkich części świata. Poruszanie się po Sosnowcu nie jest trudne – również własnym samochodem. Oprócz niego, mamy do dyspozycji dobrze zorganizowaną komunikację publiczną, zapewniającą połączenia z innymi miejscowościami na terenie GOP.

Wyszukaj:
Liczba obiektów 1-3 z 3
Expo Silesia

Expo Silesia

Expo Silesia to nowoczesne działające na rynku od 2008 roku centrum targowo-konferencyjne zlokalizowane w aglomeracji śląskiej, na terenie Sosnowca.
Nasz atut to młody, prężny zespół, który jest w stanie zorganizować każde…
Lokalizacja: ul. Braci Mieroszewskich 124 | Sosnowiec
Tel.: 32 78 87 500
HOTEL OKRĄGLAK

HOTEL OKRĄGLAKStarStarStar

Lokalizacja: Narutowicza 59 | Sosnowiec
Tel.: +48 32 263 20 18
HOTEL ORION W SOSNOWCU

HOTEL ORION W SOSNOWCUStarStar

Lokalizacja: Przyjaciół Żołnierza 5a | Sosnowiec
Tel.: +48 32 266 18 97