Najlepsze polskie Obiekty i Wydarzenia targowe

Kraków – jedno z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich miast. Położony w południowej części kraju, niegdyś stolica i siedziba rodziny królewskiej. Znakomicie zachowana architektura Krakowa wciąż przypomina o tym, że miasto znajdowało się na Bursztynowym Szlaku, będąc miastem handlowym, a później naukowym i kulturalnym ośrodkiem w kraju. Do najbardziej charakterystycznych miejsc w Krakowie zalicza się Rynek Główny na Starym Mieście, w roku 1978 wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na środku placu znajduje się renesansowy budynek Sukiennic, gdzie sprzedawane są ręcznie robione pamiątki - stroje ludowe, zabawki  i bursztynowa biżuteria. Najważniejszą częścią Rynku Głównego w Krakowie jest jednak Kościół Mariacki, którego wieże górują nad miastem. To właśnie stąd każdego dnia w południ rozlega się dobrze znany hejnał mariacki. Wnętrze kościoła, oprócz wspaniałych malowideł ściennych, zawiera również cenny fragment ołtarza Wita Stwosza. Innym charakterystycznym dla Krakowa miejscem jest dobrze znany zamek Wawel.
 
Ponieważ Kraków jest uważany nie tylko przez Polaków jako centrum kultury w Polsce, można tu wziąć udział w licznych wystawach, koncertach i wydarzeniach kulturalnych. Wiele z nich jest organizowanych przez władze miasta. Przykładem może być tradycyjny Sylwester na Rynku lub Wianki, czyli rzucanie kwiecistych wieńców na wody Wisły. Oprócz tego, odbywa się tu wiele innych, również bardzo znanych wydarzeń: Festiwal Kultury Żydowskiej (organizowany co roku na początku lata) i Folk Music Festival Rozstaje. 
 
Kraków to również jedno z polskich centr biznesowych. Znajdziemy tu dużą liczbę obiektów wystawowych. Najbardziej znanym ze wszystkich pozostaje hala wystawiennicza i centrum konferencyjne EXPO. Odbywają się tu takie wydarzenia, jak chociażby Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent, Tuning Show i Moto Show oraz Międzynarodowe Targi Książki. Pozostałe ważne, biznesowe wydarzenia w Krakowie to Targi Horeca i Jubinale – Letnie Targi Biżuterii i Zegarków. Miejsca, w których najczęściej odbywają się te wydarzenia to wspomniane centrum konferencyjne EXPO oraz krakowskie hotele: QUBUS i GALAXY, a także centrum konferencyjne ICE Kraków.
 
Ze względu na swoje korzystne położenie, na szlaku głównych europejskich szlaków komunikacyjnych, Kraków bardzo często jest wybierany jako miejsce odbywania się krajowych, jak i międzynarodowych wydarzeń biznesowych i branżowych. Bardzo dobrze rozwinięta baza turystyczna, gastronomiczna i logistyczna ułatwia organizację nawet największych targów i konferencji.

Wyszukaj:
Liczba obiektów 1-10 z 52
PIU Restauracja Pizzeria

PIU Restauracja Pizzeria

Miło jest nam Państwa powitać w PIU RESTAURACJA & PIZZERIA
Stary Płaszów – Rybitwy.Dołożymy wszelkich starań, aby na Państwa twarzach zagościł uśmiech. Zaskoczymy Państwa wspaniałym smakiem i świeżością naszych potraw oraz miłą,…
Lokalizacja: Lipska 53 | Kraków
Tel.: 12 307 00 00
BARTCABAN.PL - FOTOGRAFIA

BARTCABAN.PL - FOTOGRAFIA

Fotografia ślubna, zdjęcia rodzinne, sesje ciążowe.
Lokalizacja: | Kraków
Tel.: 889507007
Biznes Mama

Biznes Mama

Głównym celem projektu Biznes Mama jest aktywizacja zawodowa kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem mam, ich edukacja w zakresie łączenia roli matki Głównym celem projektu jest aktywizacja zawodowa kobiet, ze szczególnym…
Lokalizacja: | Kraków
Tel.: 727555747
Konferansjerzy z klasą

Konferansjerzy z klasą

Wyjątkowy duet konferansjerski.
Poprowadzimy każdą imprezę firmową, biznesową, integracyjną, rozrywkową, sportową czy dziecięcą, a także koncert, festyn, targi, premierę filmową lub imprezę plenerową.
Lokalizacja: | Kraków
Tel.: kontakt.kzk@gmail.com
Restauracja Wierzynek

Restauracja Wierzynek

Dzieje Restauracji Wierzynek sięgają 1364 roku. Restauracja zlokalizowana jest na rynku krakowskim. 
Lokalizacja: Rynek Główny 15 | Kraków
ITRON

ITRON

Lokalizacja: Tadeusza Romanowicza 6 | Kraków
MiOhi

MiOhi

Jesteśmy grupą entuzjastów, którzy swoje pomysły realizują z pasją i radością. Organizujemy imprezy edukacyjno-rozrywkowe, przybliżające temat kultury i popkultury japońskiej oraz umożliwiające pożyteczne i atrakcyjne spędzenie czasu.
Lokalizacja: | Kraków
Magazyn Czas Wina

Magazyn Czas Wina

Lokalizacja: ul. Balicka 255 | Kraków
MOTO SHOW KRAKÓW 2016

MOTO SHOW KRAKÓW 2016

Lokalizacja: ul. Galicyjska 9 | Kraków
Skandi Dom - Skandynawskie akcesoria

Skandi Dom - Skandynawskie akcesoria

Lokalizacja: ul. Rakowicka 27 | Kraków