Jedziemy w podróż służbową

Tragi wystawiennicze, konferencje, spotkania z klientem, podpisywanie lub negocjowanie umów – niekiedy te czynności wymagają opuszczenia wygodnego biurka i wybrania się w podróż służbową. Jak zaplanować ją tak, by wydać jak najmniej, zaoszczędzić czas, a przy tym wypaść ja najlepiej? Jak zwykle odpowiedzi na te pytania, znajdziecie na naszym blogu.

Przed podróżą

Udana podróż służbowa, to taka gdzie wszystkie jej elementy układają się w zwięzłą całość, tym samym nie powodując wielu utrudnień dla pracownika. Dlatego podczas jej planowania zwracaj szczególną uwagę na czas – może on być Twoim wrogiem lub sprzymierzeńcem. Jeżeli musisz dotrzeć na spotkanie w godzinach porannych, lepiej wyjechać dzień wcześniej, przenocować w hotelu, a o poranku wyruszyć, pamiętając o porannych korkach. Przed podróżą pamiętaj oczywiście o zarezerwowaniu biletów, jeśli poruszasz się transportem publicznym oraz o zabukowaniu pokoju w hotelu. Zanim wyjedziesz upewnij się, nawet dwa razy, że wszystko jest zarezerwowane– nie ma nic gorszego niż niepotrzebny stres przed ważnym spotkaniem z klientem. I oczywiście najważniejsze – przygotuj się merytorycznie do spotkania lub konferencji. Jeśli jest to możliwe, spróbuj przewidzieć jakiego rodzaju pytania mogą paść na spotkaniu oraz dowiedz się jak najwięcej o osobie z którą masz się spotkać. Niewiedza i nieprzygotowanie, to najgorszy PR, jaki możesz zrobić sobie i firmie. Pamiętaj, że tego typu wyjazdy mogą być wspaniałą okazją do załatwienia innych spraw. Jeśli w danym mieście odbywa się np. ważna konferencja z branży lub targi wystawiennicze, postaraj się zaplanować wszystko tak, by móc skorzystać z tej niecodziennej okazji.

Podróż

Nie zabieraj dużo rzeczy – noszenie ciężkich bagaży będzie Cię ograniczać i spowalniać. Wystarczy ubranie na zmianę, środki higieny osobistej i oczywiście narzędzia niezbędne do pracy np. laptop, dokumenty, prezentacje. Zabierz kilka wizytówek więcej, niż nosisz na co dzień – większe ilości przy spotkaniach służbowych mogą się przydać.

Spotkanie

Pamiętaj, że po podróży zawsze warto się odświeżyć i jeśli to możliwe, również przebrać w galowy strój. Nieważne jak bardzo jesteś zmęczony podróżą lub pracą do późnych godzin nocnych – musisz wyglądać na uśmiechniętego oraz wypoczętego. Podczas spotkania szukaj dialogu tak, by obydwie strony były nie tylko zadowolone z jego wyników, ale również by nawiązać mniej formalną więź z klientem. Takie działanie z pewnością da pozytywne skutki, w tworzeniu długoterminowej współpracy.

Skorzystaj z pomocy TargiPromo.pl

Nie musisz tego wszystkiego planować sam. Skorzystanie z portalu który oferuje gotowe rozwiązania w planowaniu podróży służbowej, udział w targach wystawienniczych, czy spotkaniach branżowych, może w znacznym stopniu ułatwić Twoje wyjazdy. Co takiego wyjątkowego jest w tym portalu? Przede wszystkim bardzo intuicyjny system wyszukiwania w najbliższej, interesującej Cię okolicy, takich miejsc jak restauracje, puby czy hotele. W łatwy sposób, możesz wyszukać interesujące Cię obiekty wg. kategorii, czy porównywać dwa różne hotele na podstawie gwiazdek. Przeglądając owe miejsca, możesz automatycznie przejść do strony głównej i zarezerwować miejsce. Jednocześnie dowiadujesz się jakie są opinie użytkowników, którzy skorzystali z interesujących Cię usług. Tego typu rozwiązanie to przede wszystkim oszczędność cennego czasu, który możesz przeznaczyć na pracę lub na przygotowanie się do spotkania. Jednocześnie korzystasz z usług które są sprawdzone i polecane. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że w ostatniej chwili stanie się coś nieplanowanego lub nie po Twojej myśli.

Podsumowanie

Profesjonalne i szczegółowe przygotowanie się do podróży służbowej, jak i samego wyjazdu, pozwoli Ci na lepsze zrealizowanie Twojego celu, a więc osiągnięciu sukcesu biznesowego. Warto więc poświęcić chwilkę czasu, na dopracowanie jej szczegółów.